13 August, 2020

Alaska Airlines İle Uçak Yolculuğu

Uygun fiyatlı uçak biletleri arıyorsanız, özellikle ABD’nin batı kıyılarından bir yerden uçmak istiyorsanız Alaska Airlines listenizde olmalıdır. Seattle merkezli, 1932’de Büyük Buhran’ın kalbindeki Anchorage’ya uçuşlarla McGee Havayollarında başladı. Bugün Alaska Airlines, ülkedeki beşinci en büyük havayolu şirketidir. ABD’de bir tatil yaparken THY gibi daha pahalı biletler alabileceğiniz havayolu şirketlerinden ziyade yerel şirketlere bakmanız her zaman çok daha karlı olacaktır. İşte ABD tatilinde havayolu seçimi hakkında size yardımcı olacak Alaska Airlines yazımız.

ABD Tatilinde Havayolu Seçimi : Uçuşları Nerelere

Alaska Airlines, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Kosta Rika dahil olmak üzere Amerika’da 115’ten fazla şehre uçuyor. Alaska ve  Alaska Küresel Ortakları , aslında dünya genelinde 900’den fazla şehre hizmet veriyor.

Seattle-Tacoma Uluslararası Havaalanı’ndaki merkezi ile Alaska Airlines, Alaska içindeki ve dışındaki hava trafiğinin çoğunu kontrol eder. Batı Kıyısı’nda olmayan bir ABD şehrine uçuyorsanız, Alaska Havayolları tipik olarak yalnızca o eyaletin en büyük metro bölgesine hizmet eder. Havayolu, Batı Kıyısı’na olan en fazla aktarmasız uçuşa uçuyor.

Sınıfları Nasıldır?

Alaska Havayolları’nın üç farklı sınıf bileti vardır: Main Cabin (Economy), Premium ve First Class.

  • Ana Kabin : Ekonomi olarak bilinen bu koltuklar, Wi-Fi ve ücretsiz aperatifler ve alkolsüz içecekler ile donatılmıştır. Bir Airbus uçağında uçuyorsanız, özel bir menü sunarlar.
  • Premium Class : 15 $ ‘dan başlayan yükseltmelerle Premium Class size ücretsiz kokteyller, seçilmiş şaraplar ve bira ve alkolsüz içecekler, meyve suları ve Starbucks Coffee sunmaktadır. Yine de yemeklerini almak zorundasın. Koltuklar ayrıca 4 inç daha fazla ayak boşluğu ile birlikte gelir, ancak daha sonraları.
  • Birinci Sınıf : Olanaklar ücretsiz olarak kontrol edilen iki çanta içerir ve hızlandırılmış check-in ve öncelikli biniş ile öne geçebilirsiniz. Ayrıca , belirli güvenlik bölgelerinde ekspres güvenlik taraması ve Alaska Salonlarına ücretsiz giriş hakkınız vardır. Gemide, koltuğunuzda 40 inç bacak boşluğu olacak.

Bagaj Politikası Nedir?

Alaska Havayolları, çantalara gelince “bir + bir” kuralına sahiptir. Yolculara bir taşıma çantası ve bir de küçük kişisel eşya girme izni verilir.

Kişisel eşya büyüklüğü sınırı geçtiğimiz günlerde 22 ”x 14” x 9 ”olarak değiştirildi ve tavana ya da koltuğunuzun altına sığmalıdır.

Kontrol edilen çantalarda, havayolu ilk çanta için 25 $, ikinci bir çanta için 25 $ ve üçüncü bir + ek çanta için 75 $ tahsil eder. Torbalar 50 pounddan daha ağır olamaz ve maksimum 62 inç boyutuna sahip olabilirler ya da 75 dolarlık bir ücret alırlar.

Alaska Airlines, kontrol ettiğiniz çantalarınızı uçuş saatinizden dört saat önce havaalanında kabul edecektir. Çantalarınızı kontrol etmeniz gerekiyorsa, ücretler çevrimiçi check-in, check-in kiosklarında veya bilet gişelerinde ödenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir