13 August, 2020

Air India Express ile Uçak Yolculuğu

Air India Express, Kochi, Hindistan merkezli bir Hint düşük maliyetli havayolu şirketidir. Havayolu, Air India havayolu şirketinin bir yan kuruluşudur ve Air India Charters Limited (ACL) tarafından işletilmektedir. Havayolu, haftada 550 uçuşla Asya, Güneydoğu Asya ve Orta Doğu’da 29 varış noktasına uçuyor. Düşük maliyetli bir taşıyıcı olduğu için, havayolu herhangi bir hub olmadan noktadan noktaya uçuşlar gerçekleştirmektedir. Uçuş ve uçuş hizmetlerini değiştirmek ve değiştirmek için Air India Express Mobile App uygulaması da mevcuttur. Eğer siz de uçak biletinizi Air India Express Uçak Bileti olarak alacaksanız, yolculuğunuz öncesi bilmeniz gerekenler.

Air India Express Uçak Bileti : Seferleri

Air India Express, Hindistan içersinde yerel havayolu hizmetini oldukça düşük maliyetlerle vermektedir. Hindistan oldukça büyük bir ülke olduğu için otobüs yolculukları genelde çok uzun sürmektedir. Bu nedenle havaalanı hemen hemen önemli tüm şehirlerde bulunuyor. Air India ile de tüm bu havaalanlarına gidebilirsiniz.

Gidebileceğiniz yerler arasında; Amritsar, Bangalore, Chandigarh, Chennai, Coimbatore, Delhi, Jaipur, Kochi, Kozhikode, Lucknow, Madurai, Mangalore, Bombay, Pune, Thiruvananthapuram, Tiruchirappalli, Varanasi, Vijayawada bulunmaktadır.

Koltuk Seçenekleri

Air India Express, düşük maliyetli bir havayolu şirketi bulunduğu ve sadece yerel hizmet verdiği için ekonomi sınıfına sahiptir. Economy Class koltuklar standart ve konforludur. Koltuklar 3 x 3 biçiminde düzenlenmiştir ve her bir koltuk 29–30 inç oturma aralığına ve 18 inç genişliğe sahiptir. Economy Class, havayolunun uçuş menüsünden sipariş verme seçeneğiyle birlikte iyi bir hizmet seviyesi sunar. Havayolu uçak içi eğlence veya Wi-Fi sağlamıyor.

Check-In Uygulamaları

Air India Express şu anda yolculara çevrimiçi uçuşlarında check-in yapma olanağı sunmuyor. Havalanı check-inlerinde ise yolcular bu işlemi tamamlamak için havaalanındaki Air India Express check-in bölgesi ziyaret etmelidir. Bu tarifeli kalkış saatinden 3 saat önce açılacak ve bilette aksi belirtilmediği sürece 1 saat önce kapanacaktır.

Air India Express Uçak Bileti : Yemek Seçenekleri

Air India Express ücretsiz olarak herhangi bir yemek sağlamaz, fakat uçuşlarında ücretsiz bir aperatif kutusu sunar. Ayrıca, yolcular uçuştan önce ek atıştırmalıklar veya sıcak yemekler ve meyveler alabilirler. Uçuşlar uçuştan en az 24 saat önce, Air India Express ile temasa geçerek veya web sitesinin “Rezervasyonumu Yönet” bölümünden önceden sipariş edilmelidir. Satın alınabilecek yemekler arasında hem vejeteryan hem de vejeteryan olmayan kahvaltı, Hint esintileri dahil sıcak öğle yemekleri ve akşam yemekleri ile tavuk yemekleri ve meyve gibi sandviçler ve atıştırmalıklar bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir