31 May, 2020

Dünyanın En Benzersiz Plajları

Neden kırmızı, yeşil, hatta pembe olanı ziyaret edebilecekken sıkıcı beyaz kumlu bir plaja gitmelisiniz? Evet doğru okudunuz. Dünya da çok farklı renklerde ve şekillerde plajların olduğunu ilk defa duyuyorsanız, sıkı durun. Dünyanın en ilginç plajları rehberinde size gidebileceğiniz en esrarengiz ve ilginç plajları derledik.

Dünyanın En İlginç Plajları : Shell Plajı – Avustralya

Bu plaj isminden de anlaşılacağı üzere Shell yani deniz kabuğu ile dolu. Kumdan eser olmayan bu plajlada farklı boyutlarda birçok deniz kabuğunun inanılmaz görüntüsü karşısında inanamayacaksınız. Bu kadar fazla deniz kabuğunun bulunma nedeni ise yakınlarda çok sık kasırgalar görülmesi ve güçlü dalgaların bu kabukları getirmesidir. Oldukça romantik bir dura olan Shell Plajının bazı bölümlerinde 10 metrelik ‘kabuktan yapılmış tepeler’ görebilirsiniz.

Glass Beach – Kaliforniya, ABD

Camların inanılmaz bir plaj oluşturabileceğini düşünebilir misiniz? Eğer Glass Beach’i duyduysanız evet. Buranın sahilinde bulunan göz alıcı irili ufaklı taşlar aslında cam. Normalde herhangi bir cam madde olan bu taşlar, yıllar boyunca dalgaların haşin gücü ile yumuşayarak şekilleniyorlar ve bu sahili dolduran farklı taşlara bürünüyor. Oldukça ilginç olan bu sahil, dünyanın belirli yerlerinde karşımıza çıkıyor.

Maho Plajı – Saint Martin

Bu sahilin kumları ya da yapısı onu ilginç kılmıyor. Aslında bu sahilin bulunduğu konum onu dünyanın en ilginç ve en tehlikeli plajı yapıyor. Tam güneşlenecekken üzerinizden geçen bir uçağa ne derdiniz? Maho Plajı işte size bunu vaad ediyor. Hemen yanı başında bulunan havalimanı sahasında yer alması, inişe hazırlanan uçakların çok yakın bir alanından geçmesine neden oluyor ve sonuçta çok ilginç bir görüntü ortaya çıkıyor.

Dünyanın En İlginç Plajları : Benagil Deniz Mağarası – Portekiz

Yer şekillerinin dünya üzerinde oluşturduğu gizli cennetler kesinlikle hepimizin en sevdikleri arasındadır. İşte onlardan biri de bir plajda ortaya çıkmış. Benagil Deniz Mağarası, içinde bulundurduğu plajı ile gözlerden uzak inanılmaz bir deneyim sunuyor. Güneş, üst kısımda yer alan delikten içeriye süzülürken masmavi deniz bulunan iki açıktan içeriye giriyor ve plaja inanılmaz bir hava veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir